MesoButton Nano İğneli Mezoterapi + Basınçlı Mezoterapi+ RF

 • MesoButton Nano İğneli Mezoterapi + Basınçlı Mezoterapi+ RF
 • MesoButton Nano İğneli Mezoterapi + Basınçlı Mezoterapi+ RF

MEZOTERAPİ

Mezoterapi; vitaminler, mineraller, aminoasitler, enzimler gibi etken maddelerin tek başlarına ya da genellikle karışım halinde derinin orta tabakasına mikroenjeksiyon, dermaroller, dermameso veya iğnesiz mezoterapi cihazları ile birlikte uygulanması tekniğidir. Enjekte edilecek mezo serumlar kişiye ve kişinin isteklerine uygun olarak seçilir.

Mezoterapi birçok farklı durumda uygulanabilir. Mezoterapinin en sık uygulandığı durumlar şu şekilde sıralanabilir;

 • Cilt Yaşlanması ve Sarkması (Lifting Etkisi)
 • Kolajen Kaybı (Dolgu Etkisi)
 • Cildin Nem Dengesinin Sağlanması
 • Leke Tedavisi, Güneş Lekeleri
 • Göz Çevresi Çizgi Açıcı Bakımı
 • Deri Çatlakları
 • Selülit Bakımı ve Bölgesel İncelme
 • Saç Dökülmesi, Saç Tedavisi
 • Göz Altı Morlukları, Göz Altı Torbaları ve Göz Çevresi Çizgilerde Açılma

MESOBUTTON NANO İĞNELİ MEZOTERAPİ

Mezoterapide düşük doz mezo serumlar çeşitli mezoterapi yöntemleri ile direkt problemli bölgeye verilir. Bu şekilde sistemik bir etki oluşturmaksızın problem çözülür ve tedaviden maksimum fayda sağlanır. Uygulama enjeksiyon, dermaroller, dermameso ile yapılırsa bu bölgede geçici kızarıklıklar, uygulama sırasında acı ve morarmalar  oluşabilir. Ancak uygulama MesoButton nano iğneli mezo teknoloji ile yapıldığında uygulama başlığı ucunda bulunan tek kullanımlık gözle bile görülemeyen nano iğneler sayesinde, aynı etkiyi verirken acı, kızarma, morarma gibi sorunlar yaşanmaz.

EMS (ELECTRICAL MUSCLE STIMULATION)

Yüzümüze uyguladığımız klasik yüz jimnastiği sırasında beyin, yüz kaslarının kasılıp harekete geçmesini sağlayan elektrik sinyalleri gönderir. MesoButton EMS sistemi beynin gönderdiği sinyallere ek olarak yüz kaslarına dışarıdan, çok daha yoğun uyarılar gönderir. Uyarılar kaslarda kasılmaya neden olarak yüzde bulunan ana kas gruplarının yanında erişilmesi en zor olan kasları bile harekete geçirir. Bu sistemle kaslar, çok kısa bir sürede çok daha yoğun bir şekilde çalıştırılabilir. Sonuç olarak yüz ovalinde toparlanma, kaşlarda kalkma ve çizgilerde açılma gibi doğal bir lifting olayı meydana gelir.

BASINÇLI MEZOTERAPİ

Son yıllarda sıkça kullanılan teknolojilerden bir tanesi de basınçlı Karbondioksit ile beraber cilde verilen mezo serum uygulamasıdır. CROSS AR-GE departmanı buradan yola çıkarak basınçla mezo serumların cilt altına gönderildiği “ZAMAN MAKİNESİ” adını verdiği teknolojiyi yaratmıştır. Bu teknolojiyi geliştirerek başlıkta bulunan basıncın etkisiyle başlık ucunda bulunan nano iğnelerin ve iğnelerin açtığı deliğin içinden geçerek derinin orta tabakasına geçebilmesi maksimum derecede sağlanmıştır. Bu buluş tarihe geçecek niteliktedir.

YÜZ LİFTİNG RF

Radyofrekans; radyo dalgaları üreten özel teknolojik cihaz ile gerçekleştirilen profesyonel bir cilt bakım uygulamasıdır. Radyofrekans dalgaları ile cildin derin tabakasına, cilt yüzeyine zarar vermeden, rahatlıkla ulaşılabilmektedir. Radyofrekans teknolojisi ile cilt altına ulaşan radyofrekans dalgası ısı enerjisine dönüşür; Bu durum cilt altında bulunan fibroblast hücrelerini harekete geçirir. Bu sayede ciltte yoğun miktarda yeni kolajen lif üretimi başlatılmış olur. Radyofrekans uygulamalı cilt bakımı cilt gençleştirme yöntemlerinden biridir ve günümüzde çok sıkça tercih edilmektedir. Yaşlanan ciltte, kolajen liflerindeki kayıplar ve fibroblast aktivitesinin yavaşlaması nedeniyle ince çizgiler ve kırışıklıklar oluşmaya başlar. Cildin elastik fiberleri kolajen ve elastin, bir cilt hücresi olan fibroblast tarafından üretilir. Radyofrekans bakımlarının kolajen lifler üzerinde oluşturduğu ısıtım yeterli seviyeye ulaştığında bu lifler üzerinde hemen salınım başlamasına neden olur. Salınımlar sonrasında kolajen lifler birbirine dolanır ve yumrular oluşturur. Bu da cildin anında toparlanmasına neden olur. (kısa dönemli sonuçlar) Takip eden seanslar sonrasında fibroblast hücrelerin kalitesindeki artış tüm uygulama bölgesinde kalıcı, gözle görünür sonuçlar elde edilmesini sağlar. (uzun dönemli sonuçlar) Radyofrekans uygulaması ilk seanstan itibaren etkisini göstermeye başlar. Hedeflenen sonuca ne kadar seansta ulaşılabileceği uygulanan bölgedeki problemin boyutuyla doğru orantılıdır. MESOBUTTON cihazında bulunan güzellik başlığında Bi Polar en son sistem radyofrekans başlığı da mevcuttur. Bu durumda uygulama sırasında başlık otomatik olarak radyofrekans uygulamasını da yaparak mükemmel üçlü etkiyi yaratır.

YÜZ MEZOTERAPİSİ

Güneş hasarı ve kolajen kaybı birleşerek cildin dolgunluğunu ve görünümünü bozar. Yüz mezoterapisinde  mezo özellikli serumlar (B2C MD MesoButton Nano Serum) cildin içine ve altına direkt olarak verilir. Mezoterapi ile cilt, etkili maddelerden kısa sürede faydalanır. Yüz mezoterapisi cildi yenileyen, cilt kırışıklığı ve cilt sarkmalarına da etkili olan doğal ve faydalı bir yöntemdir. Mezolifting oldukça etkili bir anti-aging tedavidir. Ciltte kolajen sentezini uyarır; gençleşme, sıkılaşma ve parlaklık sağlar. Yüz mezoterapisi sonrası cilt daha taze ve dinlenmiş görünür. Cildin elastikiyeti artar ve cilt sarkması azalır. Kırışıklıklar hafifler. Cilt aydınlık bir görünüme kavuşur. Yüz  mezoterapisi yönteminde cildi yenileyen hyaluronik asit, antioksidanlar, vitaminler, mineraller ve amino asitler cilt altına çeşitli yöntemlerle uygulanır. Bu faydalı maddelerin direkt cilde verilmesi ve cildin uyarılması cildin kolajen ve elastin üretimini artırır, ciltte nemlenme artar ve cilt yenilenir. Yüz mezoterapisi başlangıçta 1-2 hafta aralıklarla uygulanır. Ortalama 5-6 seans sonrası 3-6 ayda bir tekrarı yapılabilir. Yüz mezoterapisi sonuçları ikinci seanstan sonra ortaya çıkmaya başlar. Tedavi bittikten sonra cilt yenileme etkisi devam eder.

SAÇ MEZOTERAPİSİ

Saç mezoterapisi, hem kadınlar hem de erkeklerde saç dökülmesini engelleyen, bununla beraber saç uzamasını sağlayan ve kelliğin tedavisi olarak da kullanılabilen bir yöntemdir. Kelleşme sorunu yaşayan insanların saç derisindeki gerekli vitamin, mineral ve besin ögelerini sağlayarak, saç dökülmesini önler. Etken maddeleri içeren mezoterapi yöntemi yardımıyla, saç derisine serum emdirilerek gerçekleştirilir. Bu yöntem ayrıca hücre metabolizmasını hızlandırır, enfeksiyonları yok eder ve saç derisindeki kan dolaşımının hızını oldukça artırır. Saç foliküllerini de canlandırırarak, uzun, güçlü, hacimli ve sağlıklı saçlara kavuşmanıza yardım eder. Mezoterapi yönteminde oldukça ince NANO iğneler ve basınçlı mezoterapi yöntemi kullanılarak, saç derisinin 2-3 mm altına etken maddeler, vitamin, mineral, antioksidanlar ve dokuyu güçlendirip, bakım yapacak diğer bileşenler yedirilir. Ayrıca saç ekim işleminden 6 ay sonra uygulanması da tavsiye edilir. Yeni çıkmış saç tellerine bakım yapıp güçlendirerek gelecekteki saç dökülmeleri önlenir.

SELÜLİT MEZOTERAPİSİ

Selülit her yaş grubu kadınlarda görülebilen bir dolaşım rahatsızlığıdır. Problem genelde hormonal faktörlere bağlı lenf drenaj sorunu sonrası ortaya çıkar. Mezoterapi ile cildin altına gönderilen etken maddeler, selülitli alanda kan akımını ve lenfatik dolaşımı düzenler, yağ depozitlerini çözer ve son olarak sertleşmiş bağ dokuyu düzeltir. Bu şekilde kişinin selülitli bölgesindeki portakal kabuğu görünümü değiştirir. Tedavi diyet ve egzersiz ile desteklenirse sonuçları oldukça kalıcıdır.

MESOBUTTON ÖZEL TEK KULLANIM STERİL UÇLAR SETİ

MesoButton cihazının başlığında bulunan Nano iğneler, RF başlık ve başlık kaydırma rulosu, her müşteri için steril set halinde bulunmaktadır. Ayrıca set içerisinde bulunan IC kart sayesinde cihazın bilginiz dışında kullanılması mümkün değildir. Set içerisinde 6 adet nano iğne ucu, 1 adet RF başlığı, 1 adet başlık kaydırma rulosu ve 6 kullanımlık IC kart vardır.

 

Diğer cilt bakım ve analiz cihazları için tıklayınız.