Müşteri Memnuniyeti Politikamız

 

CROSS, kurulduğu günden bu yana müşterilerinin yaşamlarını kolaylaştıran ve zenginleştiren kaliteli ürünler sunmayı kendine ilke edinmiştir. Müşteri memnuniyeti ve çevreye duyarlılık anlayışıyla hareket eden şirketimiz, başarısının sırrını “kaliteli ürün, üstün satış gücü ve etkili satış sonrası hizmetleri” şeklinde tanımlamaktadır. Bu formül kuruluşumuzdan bu yana hiçbir zaman değişmemiştir.

Bugün bulunduğumuz tüm pazarlarda müşterilerimizle ilişkilerimiz satışla birlikte sona ermez; aksine ürünlerimizi satın almalarıyla birlikte başlar ve devam eder. Müşteri memnuniyeti modelimiz, standart hale gelmiş olup işin daha kaynağında müşteriye yönelik olmanın esası olarak “Toplam Kalite İlkemizi” ön plana çıkaran politikamızı şekillendirmektedir.

Günümüzde artan rekabet koşulları, işletme ile müşteri arasında uzun süreli bir ilişkiyi zorunlu hale getirmiştir. Müşteri tatmini ve müşteri sadakati işletmeler için başarının iki anahtar kavramıdır. CROSS müşteri memnuniyeti politikasının temelini "Müşteri Odaklılık" oluşturur. Müşteri talep ve beklentileri doğrultusunda süreçlerimizi sürekli iyileştirir ve müşterilerimizle uzun süreli ilişkiler kurmayı hedefleriz.

CROSS olarak sürdürülebilir başarının ancak yüksek müşteri memnuniyeti ve bağlılığı ile sağlanabileceğine inanırız. Kurumumuzun ve müşterilerimizin,  her şeyin en iyisine layık olduğunu düşünürüz. Bu nedenle CROSS‘un müşterilerinin ilk tercihi olmasını sağlamak üzere kendimizi sürekli geliştiririz.

Faaliyetlerinin merkezine her zaman müşterilerini koyan CROSS, dünyadaki en yeni ekipmanlar ile en son teknolojileri ilk olarak müşterilerinin kullanımına sunar. Dünya standartlarını Türkiye’ye taşıma ve bu standartları daha da yukarı taşıma misyonuyla, müşterilerinden aldığı geri bildirimleri aşağıdaki ana ilkelere bağlı olarak yönetir.

Müşteri memnuniyeti şirketimizin bugünü ve geleceği için en önemli unsurlardan biri olarak sunduğumuz tüm hizmet ya da ürün kalitesi kadar değerlidir. Koşulsuz Müşteri Memnuniyeti müşteri hizmetleri politikamızın esas ilkesi olup, tüm müşteri memnuniyeti çalışmalarımızı bu ilke kapsamında gerçekleştiririz. Türkiye'de SPA ve Güzellik ekipmanları lideri olma vizyonumuz ışığında, müşterilerimizi ürün ve hizmetlerimizle ilgili doğru bilgilendirmeye ve kullanıcı deneyimlerini geliştirmeye gayret ederiz. Böylece doğabilecek memnuniyetsizlikleri proaktif olarak önlemeyi hedefleriz. Müşterilerimizin her türlü geri bildirimi tarafımızdan hediye olarak algılanır. 25 yıllık deneyimimiz ve müşteri odaklı hizmetimizle sahip olduğumuz tüm kaynakları bu geri bildirimleri "müşteri memnuniyeti" ne dönüştürmek üzere kullanırız.

Müşteri isteklerini daima kaliteli hizmet sunma anlayışımızla ele alırız. Müşterilerimizin beklentileri ve gereksinimleri doğrultusunda, ürün ve hizmetlerimizi geliştirmek için müşterilerimiz, çalışanlarımız başta olmak üzere tüm paydaşlarımızdan aldığımız geri bildirimleri kullanarak ve gereken tüm kaynakları sağlayarak süreçlerimizi sürekli iyileştiririz. Yaklaşımımıza paralel olarak tüm süreçler yönetim sistemi ile entegre edilerek, birbirini kontrol eden bir yapı geliştirilmiş olup, yönetim hedefleri de bu sistem üzerinden beslenmektedir.

Verdiğimiz hizmetin kalitesini garanti eder, müşterilerimizin şikâyet ve isteklerini adil ve objektif bir şekilde değerlendirerek, sorumluluğunu üstleniriz. Şikâyet ve önerilerin kök nedenlerine iner, kalıcı iyileştirmeleri sistem ve süreçlerimizde uygularız. Müşterilerimiz en önemli paydaşlarımız, memnuniyet ise yaptığımız işin amacıdır.