• S-107 O2 PEEL ++
  • S-107 O2 PEEL ++

TEKNOLOJİ ve TASARIMI BİRLEŞTİREN CİHAZ

O2 Peel Teknolojisi; cilde temas etmeden özel başlıkları sayesinde cildin gereksinim duyduğu doğal elementleri (su, oksijen, mineraller, solüsyonlar, vitaminler) dermis tabakasına kadar ulaştırır.

O2 PEEL TEKNOLOJİSİ:

Özel el aparatı ile basınçlı hava ve serum fizyolojikten oluşan mikro zerrecikler, jet akımından çıkarak cilde çarptıkları zaman zerreciklerin kinetik enerjisi ile cildin dış yüzeyinin soyulmasını sağlar, cilt yüzeyinde mekanik peeling yapar.

Cildin bakımını ve yenilenmesini sağlayan; ilaç, vitamin ve destekleyici maddelerin cilt yüzeyine ve alt katmanlarına geçişini hızlandıran etkili bir yöntemdir.

O2 PEEL TEDAVİSİ CİLT ÜZERİNDE AYNI ANDA 5 ETKİ GÖSTERİR:

1 . Süpersonik jet akımlarla serum fizyolojik ve oksijen cilde uygulanır.

2. Gözenekleri açar.

3. Cilt yüzeyine peeling yapar.

4. Ciltte mikro dolaşım imkanı sağlar.

5. Tedavi sonunda cilt olduğundan daha canlı, parlak ve genç bir görüntüye sahip olur.

O2 PEEL’İN MİKRODERMABRAZYONDAN FARKI:

O2 Peel, kristallerle yapılan mikrodermabrazyondan farklı olarak basınçlı su ile uygulandığından dolayı cildi tahriş etmez.

İlave olarak cilde oksijen, serum fizyolojik ve su verilir. İşlem tamamen acısızdır.

Mikrodermabrazyondan sonra cildin normal görünümü alması 1-2 hafta sürerken, O2 Peel tedavisinde sadece 1-2 saat içerisinde cilt normale görüntüsüne kavuşur.

Mikrodermabrazyon aktif akne ve acne rosasea hastalığının tedavisinde uygulanamaz iken, O2 Peel tedavisinde uygulanabilir.

TEDAVİ ALANLARI:

-  Akne, sivilce ve siyah nokta sorunlarını giderme

-  Kırışıklık giderme

-  Güneş lekelerini giderme

-  Cilt temizliği ve besleyicilerin cildin en derin tabakasına ulaşmasını sağlama

-  Alışkanlıklardan kaynaklanan mimik çizgilenmelerini azaltma

-  Cilt yenileme ve gençleştirme

-  Seboreik dermatit, alopsi seborrheica, folikülit, akne rosasea ve sedef hastalıklarını iyileştirme

-  Cilt beyazlatma ve ciltteki renk düzensizliklerini azaltma

-  Ameliyat ve açık yara izlerini giderme

-  Doğum çatlaklarını azaltma

VÜCUDUN HANGİ BÖLGELERİNE UYGULANABİLİR?

O2 Peel uygulamaları daha çok yüze, boyuna ve dekolte bölgelerinde uygulanmaktadır. Ancak vücudun derin temizleme ve nemlendirme gerektiren diğer alanları içinde kolaylıkla uygulama yapılabilmektedir (el, ayak, göğüs, sırt ve dirsekler vb.).

TEDAVİ SONRASINDA İYİLEŞME SÜRECİ:

O2 Peel uygulamaları esnasında, cilt pembe bir renk alabilir ya da cilt tipine bağlı olarak rengi daha da açılabilir. Ancak tedaviden 15-30 dk sonra, cilt kendi rengine döner ve hastalar hiç bir rahatsızlık hissetmeden günlük aktivitelerine geri dönebilirler.

O2 Peel tedavisinin cilt berraklığı ve parlaklığı üzerindeki önemli etkisi kanıtlanmıştır. Cildi derinden güçlendiren O2 Peel tedavisi tamamen ağrısız ve çok daha hızlı iyileşme süresi ile ablatif (yara oluşturan) uygulamalardan çekinen hasta grubuna da güvenle hitap etmektedir.

O2 PEEL’ İN DİĞER TEDAVİLERE GÖRE ÜSTÜNLÜKLERİ:

O2 Peel, cildin aşındırılarak arınmasını sağlayan %100 doğal bir tekniktir. Yaşın getirdiği cilt deformasyonlarının giderilmesi, güneş lekeleri, sivilce ve akne izlerinin giderilmesi, cildin derinlemesine temizlenmesi, ipeksi ve canlı bir cilt elde edilmesi için idealdir. Cilt olduğundan daha parlak, yumuşak, canlı, ışıltılı ve genç bir görüntüye sahip olur. Yan etkisi yoktur ve etkinliği çabuk görülür. O2 Peel; derin temizlik, nemlendirme, oksijenizasyon ve mikrosirkülasyon artırıcı etkilerinin toplamı ile cildi yeniler.

O2 Peel tek başına kullanılabildiği gibi farklı cilt yenileme uygulamalarıyla (IPL, RF, Lazer) birlikte kullanılarak da sonuçların etkinliği arttırılmaktadır. Acısızdır ve iyileşme süresi yoktur. Besleyici ajanlar, vitaminler, anti-aging solüsyonlar iğnesiz biçimde cildin derinliklerine nüfus eder. Cildi temizler, nemlendirir ve yeniler. Cilt altında biriken serbest radikaller uzaklaştırılarak cilt detoksu sağlanır.